KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246101
nr 1424 6101
Arnold Eres
(1917-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1963. Olja på pannå, 30x38, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Arnold Eres, Estnisk-Svensk bildkonstnär född i Estland 1917, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 19:35:28
100 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Arnold Eres
Läs mer om Arnold Eres